Jednom sam probala da objasnim kakvog je ukusa jagoda nekome ko je nikad nije probao ili omirisao. Ono: ima teksturu kao kivi, ali nije ni nalik kiviju. I miriše snažno kao lubenica, ali uopšte ne liči na lubenicu. Mnogo teško.
Sad pokušavam sebi da razjasnim kako se osećam. Nisam u panici ni u strahu, ali imam neki nemir u stomaku. I sve mi je kao normalno, samo što nije, ne mogu da pronađem logiku. I mogu da radim kao inače, samo se na svakih 10 minuta uzvrpoljim…
Kako ste vi?
O receptu
Ova pileća čorbica sa zeljem i leblebijama je nama ceo ručak. Dodam malo zelene salate i nekoliko kriški prepečenog hleba i bude nam divota. Sve te guste čorbice koje pravimo sa mešavinom kokosovog mleka i bujona (od povrća ili mesa) su nam nekako lekovite, umire nam stomake i skinu neki pritisak sa grudi, šta god da je napolju.
Recept
- 1 veći crni luk
- 1 šargarepa
- 2 cm đumbira
- 1 kašičica kumina u prahu
- 1 kašičica kurkume u prahu
- ½ kašičice tucane ljute paprike
- 400 g pilećeg filea
- 1 konzerva (400 ml) kokosovog mleka
- 500 ml pilećeg bujona
- 1 konzerva (400 g, 240 g neto) kuvanih leblebija
- 2 veze zelja
- 1 limun
- 4 supene kašike seckanog svežeg peršuna
U zagrejanu šerpu sipajte 1 supenu kašiku maslinovog ulja, dodajte sitno iseckani luk i šargarepu i ¼ kašičicu soli. Promešajte, poklopite i pržite na umerenoj temperaturi oko 10 minuta, povremeno mešajući. Dodajte narendani đumbir, kumin, kurkumu i papriku i pržite još pola minuta, sve vreme mešajući.
Dodajte meso isečeno na manje kocke i propržite 2-3 minuta, pa nalijte kokosovim mlekom i bujonom. Dodajte proceđene leblebije i zelje isečeno na trake. Kuvajte na umerenoj vatri, polupoklopljeno oko 15 minuta. Dodajte sok od limuna, probajte i dodajte so i biber po svom ukusu.
Servirajte vruće posuto seckanim peršunom.
Pratite nas i na:
Divan ručak. Osećanje isto… radim i vrpoljim se. Zebnja neka kojoj ne dam da probije. I taj osećaj da mi je preko više svega.
Hvala Kato na čitanju 🙂 Sve razumem…